Ateş, protokol gereği yeni bina yapılması gerektiğini hatırlatarak yetkililere çağrıda bulundu.

Büyükşehir, Göksun – Elbistan Bağlantı Yolunu Bakıma Aldı Büyükşehir, Göksun – Elbistan Bağlantı Yolunu Bakıma Aldı

"Siz herhalde bizi bir parça aptal zannediyorsunuz. Hemen arka tarafta devasa bir 18 katlı özel idare binası vardı. Sekiz ay size yalvardık yıkmayın diye. Kahramanmaraş'a gelip burada idarecilik, siyaset yapanların en büyük hatalarından biri bu binanın yıkımı oldu. O binayı yıktınız," dedi.

Ünal Ateş, yıkılan binanın son altı katının valiliğe ait olduğunu ve bu alanın valilik tarafından kullanıldığını belirtti. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol gereği, yıkılan binanın yerine aynı büyüklükte yeni bir bina yapılması gerektiğini vurgulayan Ateş, protokolün akıbetini sorguladı:

"Valilik ve Büyükşehir Belediyesi bir protokol imzaladı. Denildi ki; 'Biz bu binayı yıkalım. Burayı kent meydanı yapalım. Valiliğe de 6000 metrekare kapalı alan olan bir bina yapalım.' Şimdi soruyorum; Bu protokol ne oldu? Büyükşehir Belediyesi bu binayı yapacak mı? Yapmayacaksa bu kamu zararını kim karşılayacak? O bina bugün 1-1,5 milyar TL'ye yapılamaz. Eski parayla 1,5 katrilyon TL'ye yapılamaz. Bu kamu zararıyla ilgili kimler hakkında işlem yapılıyor?"

Ateş, Kahramanmaraş'ın sahipsiz olmadığını ve her yanlışın takipçisi olacaklarını belirtti:

"Kahramanmaraş bu kadar sahipsiz değil. Bir avuç da olsa Kahramanmaraş'ın bakın bir sahibi var. Bundan sonra yapılan her yanlışta da o yanlışın yapıldığı yerde olacağız ve hesabını soracağız. En kısa sürede yetkililerden cevap bekliyoruz. Teşekkür ediyorum," diyerek sözlerini tamamladı.

Bu açıklamalar sonrası gözler, Büyükşehir Belediyesi ve ilgili yetkililere çevrildi. Ateş'in kamu zararı ve sorumluların belirlenmesi konusundaki soruları, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.