Başkan Mahçiçek, Mübarek Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Mesajında, “Kurban Bayramı'nın; Türk milleti, İslam dünyası ve bütün insanlık için barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum” dileklerinde bulunan Başkan Mahçiçek, şu ifadeleri kullandı: “Kurbanların kesildiği, fakirlerin gözetildiği, akrabaların, komşuların, arkadaşların hatırlandığı ve ziyaret edildiği bu kutlu günlerde, millet olarak birlik ve beraberlik içinde Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlar; sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı günlerdir. Böyle günlerde, yanı başımızdan başlayarak, bu bayram iklimini elimizin uzandığı her yere taşımalı, yaşanan acıları da, sevinçlerimiz gibi paylaşmalıyız. Dayanışmayı ve yardımlaşmayı güçlendiren, sıkıntı ve kaygılardan uzaklaştıran, ortak duygularda buluşturan bayramlar, huzur ve coşku kaynağıdır. Huzur ve barışın egemen olduğu, adalet ve hukukun gözetildiği, savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya için bayramların, insanlık âlemine, insanca yaşamak adına, yeni imkanlar getirmesini diliyorum. Bayramlar, yalnızlaşan modern insanlara, kendini ve çevreyi fark etme imkânı sağlar. Topluma sevgiyi ve dostluğu paylaşma imkânı sunar.

İşte bizler bu duygu ve düşünceleri yaşarken ülkemiz bildiğiniz gibi öyle zorlu bir süreçten ve demokrasi sınavından geçti ki Allah bir kez daha böyle günler yaşatmasın, böyle bir sınava tabi tutmasın. Türkiye’nin büyümesini ilerlemesini, barış ve kardeşlik içinde yaşamasını istemeyen güçler, birlik ve beraberliğimizi bozarak güçlü Türkiye’yi karanlığa sürükleme çabasındaydı. Bu hain darbe girişiminin arkasında bulunan çete sadece Türkiye’ye yönelik bir girişimde bulunmadı. Bütün İslam dünyasını hedef alan bu girişimin başarısız sonuçlanacağını ve milletin vereceği tokat gibi cevabı hesaplayamadı. Genç, yaşlı, kadın, erkek yüzbinlerce kişinin gözünü kırpmadan tankların önüne durup kurşunlara göğsünü siper edeceğini düşünemedi. Destansı bir mücadele ile demokrasimize sahip çıktık ve zor günleri aştık. Söz konusu vatan olunca hep birlikte tek ‘Türkiye’ olduk.

Tüm dünyaya güçlü bir ülke olduğumuzu gösterdik ve demokrasi dersi verdik.

Tüm dünyaya Büyük Türkiye hedefinde, tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet olarak yürüyeceğimizi haykırdık.

HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Bayram geceleri, dualarımıza semanın bütün kapılarının açık olduğu müstesna günlerdir. Anne-Babamıza, Ailemize, yakınlarımıza, ülkemize, milletimize dua edelim. Yüce Allah'ın rahmetine, merhametine, mağfiretine sığınalım. Dualarımızda şehitlerimizi de unutmayalım. Allah, hepsinin makamlarını âli etsin. Mekanları cennet bahçeleri olsun.

Bu vesileyle Kahramanmaraşlı tüm hemşehrilerimin ve tüm İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Tüm insanlığa, tüm kâinata sıhhat, afiyet, selamet ve uhuvvet getirmesini diliyorum. Nice bayramlara, hep birlikte, el ele, kol kola ve gönül gönüle kavuşmayı Rabbim’den niyaz ediyorum.”