İşte Oda TV’nin yazdığı haberin özeti:

Akıl Hocası

Kılıçdaroğlu'nu “gündemde tutma" girişimleri yeniden canlandı... Bir süredir geri çekilen ETO ve ona bağlı aparat gazetecilerinin yeni "akıl hocası" Ali Öztunç oldu... 14-28 Mayıs hezimetiyle bakanlık hayalleri, ikbal planları akamete uğrayan "klik" kendilerine yeni bir çıkış arıyor...

14-28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki yenilgiyi kabullenmek istemeyen kimi CHP çevrelerinin Kılıçdaroğlu'nu "yeniden parlatma" ve "gündemde tutma" girişimleri bir süredir kamuoyunda tepki çekiyor... Son olarak CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, katıldığı bir TV programında "sağ seçmenin bir sol partiye oy verme alışkanlığını getiren isim Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi.

Kahramanmaraş Heyeti Başkentte Bakan Bak ve Tunç ile Bir Araya Geldi Kahramanmaraş Heyeti Başkentte Bakan Bak ve Tunç ile Bir Araya Geldi

Peki, siyasi ikbalini Kemal Kılıçdaroğlu'na borçlu olan Ali Öztunç'un bu çıkışı yalnızca bir "vefa" gösterisi mi?

14-28 Mayıs döneminde Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanamayacağını ve aday olmaması gerekenlere karşı "psikolojik harp" yürüten, kullanışlı gazeteciler eliyle kamuoyuna Kılıçdaroğlu'nun adaylığını dayatan ve bu uğurda kullandıkları 367 milyon liralık CHP bütçesini çarçur edip hesap vermeden CHP Genel Merkezi dışına taşınan "klik" yeniden yapılanıyor.

Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı döneminde 'ETO' olarak bilinen (Enis Berberoğlu - Tuncay Özkan - Okan Konuralp yapıya bağlı aparat gazetecilerle CHP Genel Merkezi'nden sürdürülen "basın çalışması" son dönem farklı "operasyon merkezleri" eliyle sürdürülüyor.

Peki nereden geliyor bu Kılıçdaroğlu aşkı?

Siyasi ikbalini Kemal Kılıçdaroğlu'na borçlu olan Ali Öztunç, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2010 yılında CHP Genel Başkanı olmasının hemen ardından 2011-2013 yılları arasında TBMM CHP Grubu Basın Müşavirliği görevine getirildi. Daha sonra yine Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 2013-2015 yılları arasında CHP kontenjanından RTÜK Üyeliği'ne getirtilen Öztunç, RTÜK üyeliği sonrasında Kasım 2015 seçimlerinde CHP Kahramanmaraş 1. sıra milletvekili adayı olup seçilemedi, 2018 Türkiye genel seçimlerinde ise Kahramanmaraş'tan milletvekili seçildi.

ETO'dan Okan Konuralp'in "ikbal" serüveni incelenirse, aradaki benzerlikler dikkat çekicidir.

Kemal Kılıçdaroğlu, Okan Konuralp'i de İletişim Koordinatörlüğü görevi sonrasında RTÜK üyeliği'ne ve oradan da milletvekilliği görevine getirmişti.

Ali Öztunç'un 2 yıl süreyle ETO'nun bir diğer üyesi Tuncay Özkan'ın Kanaltürk Televizyonunda Haber Müdürlüğü yaptığını da belirtmek gerekiyor.

'ETO'DA YENİDEN YAPILANMA MI?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun basından devşirerek, "siyasi ikbal" sağladığı bu "emekli"gazeteciler ve onlara bağlı "aparat gazeteciler" 14-28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefete ve CHP'ye hezimet yaşattırdı.

14-28 Mayıs hezimetiyle bakanlık hayalleri, ikbal planları akamete uğrayan bu "emekli"gazeteciler ve aparatı olan "gazeteciler" yeni bir çıkış arıyor...

Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığını dayatmak için "operasyon merkezi" olarak çalışan ETO üyeleri şimdilerde geri çekilmiş görünüyor. Kılıçdaroğlu'nu "siyasette bir aktör olarak yaşatmak", en azından ismini "gündemde tutmak" vazifesiyle Ali Öztunç'un kendini öne attığı görülüyor.

Dün, Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanamayacağını söyleyenleri "Beşli Çete, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını engellemek için kulis yaptırıyor" türü operasyonel haberlerle hedef haline getiren, susturmaya çalışan bu klik, bugünlerde de bir dönem dillerinden düşürmedikleri "Kılıçdaroğlu doktrini" ile ancak sağdan oy alınabileceği türü nevzuhur teorileri gündemde tutmak için çabalıyor.

Son olarak Özgür Özel'i "yeterince muhalefet yapmamakla" suçlayan klik, hayal mahsulü "kulis" bilgileriyle "Kılıçdaroğlu" ismi üzerinden yeni denklemde kendilerine yer edinebilmek için ellerindeki Kılıçdaroğlu kartını sonuna kadar kullanıyor.

Akıl 1

Editör: Maraş Times