AK Parti Kahramanmaraş'tan Sert Tepki: 'Silinmez Bir Leke Bıraktılar'

Darbenin Kara Leke Olarak Anılması

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı, 27 Mayıs 1960 darbesinin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini vurguladı. Bu darbenin, Türkiye'de demokrasiye yapılan ilk müdahale olarak hatırlanması gerektiğini belirtti.

Menderes ve Demokrasi Mücadelesi

İl Başkanı Cüneyt Doğan, darbenin Türk demokrasisine saplanan ilk hançer olduğunu ifade etti. Ayrıca, Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının, dönemin tek partili CHP yönetimine karşı verdiği mücadelede büyük bir zafer elde ettiğini ve Türkiye'yi modernleştirme yolunda önemli adımlar attığını vurguladı.

Yassıada Yargılamaları ve Adaletsizlik

Başkan Görgel, Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’ı Misafir Etti Başkan Görgel, Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’ı Misafir Etti

Darbenin ardından gerçekleştirilen Yassıada yargılamalarının adaletten uzak olduğuna dikkat çeken Doğan, seçilmiş yöneticilerin tutuklanması ve hukuk dışı idamların gerçekleştiğini belirtti.

15 Temmuz ve Demokrasi Zaferi

27 Mayıs darbesinin ardından geçen yılların ardından, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine de değinen Doğan, bu kez milletin darbeye karşı durduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde demokrasi zaferi elde edildiğini vurguladı.

Unutulmayacak Demokrasi Şehitleri

Son olarak, Türkiye'de darbe dönemlerinin geride kaldığını ve demokrasi mücadelesinin devam edeceğini belirten Doğan, demokrasi şehitlerini rahmetle andıklarını ve demokrasiye düşman olanların asla unutulmayacağını vurguladı.

Bu şekilde, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı'nın sert tepkisi ve darbe sürecinin önemli detayları basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuruldu.