EKONOMİ
SİYASET
SPOR
BÜYÜKŞEHİR
ONİKİŞUBAT
DULKADİROĞLU
EĞİTİM
SAĞLIK
İŞ DÜNYASI
SİVİL TOPLUM
ASAYİŞ VE GÜVENLİK
ULUSAL HABERLER
KÜLTÜR&SANAT
GÜNCEL
İLÇE HABERLERİ
SOSYAL YAŞAM
Tarih : 22 Ağustos 2017 Salı   Saat : 04:29:53
   
   9.4.2017 - 20:32:47 / SPOR

SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen 5 Nisan Madalya Günü 8. Uluslararası Satranç Turnuvasında dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı.
SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

Batıpark Spor Salonu’nda 4 Nisan 2017 Salı günü başlayan satranç turnuvasına Belarus, Ukrayna, Gürcistan, İran, Azerbaycan, Türkmenistan, Kosova, Bulgaristan ve Suriye ile Türkiye’nin çeşitli illerinden 510 sporcu katıldı.

 

A,B,C ve D Kategorilerinde olmak üzere her kategoride 8 dalda olmak üzere 136 sporcuya ödül verildi.

 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Çınar Çorlulu, böylesine anlamlı bir organizasyonda bulunmaktan onur duyduğunu ifade ederek:  “5 Nisan Madalya günü anısına başlatılan bu turnuvanın bu yıl 8.’si gerçekleşti. Burada bulunmaktan çok mutluyum. Gerek yurt dışından gerekse yurt içinden gelen tüm sporcularımıza ve dereceye giren sporcularımıza başarılarının devamını diliyorum. Bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Konuşma sonrasında ödül törenine geçildi ve dereceye girenlere madalyaları, kupaları ve hediye çekleri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Çınar Çorlulu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali ihsan Kabakcı ve Gençli ve Spor Şube Müdürü Halil Bozdoğan tarafından verildi.

 

Ödül dağıtımının ardından Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı, Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Çınar Çorlulu’ya bir buket çiçek takdim ederek teşekkür etti.

 

Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Çınar Çorlulu ise Fidan Dikim Belgesi takdim ederek teşekkür etti.

 

5 Nisan Madalya Günü 8. Uluslararası Satranç Turnuvasında dereceye girenler ise şunlar:

 

A Kategorisi:

1.Vitaliy Bernadskıy – Ukrayna, 2. Davit Benidze – Gürcistan, 3. Shahriyar Rahmanov – Azerbaycan, 4.Oleksandr Bortnyk- Ukrayna, 5.Meilis Annaberdiev-Türkmenistan, 6.Ekin Barış Özenir- Karaman, 7. Toghrul Hasanzade-Azerbaycan, 8. Yulia Gökbulut-Ankara, 9. Krıll Stupak –Belarus, 10. Serkan Soysal-İstanbul

 

Ayrıca bu kategoride Genel haricinde En İyi Türk, En İyi Yerel, En İyi Rating 2200, EN İyi Rating 2000, En İyi 50 Yaş ve Üstü, En İyi 20 Yaş ve altı ile En İyi Bayan Sporcu dallarında da ödüller verildi.

 

B KATEGORİSİ:

1.Mehmet Aziz Ateş-Burdur, 2. Abdullah Özbilici-Adıyaman, 3.Selin Nesanır-Gaziantep, 4. Ferhat Durmaz-Gaziantep, 5. Hayati Toksan-Ordu, 6.Murat Veysi İlçin-Siirt, 7.Sinan Eminov-Bulgaristan, 8.Ali Mangal-Siirt, 9. Mücahit Yenil-Karaman, 10. Ahmet Eren Polat-Karaman

 

B Kategorisinde de En İyi Ratingsiz Sporcu, En İyi Yerel Sporcu, En İyi 1500 UKD ve Altı, En İyi Yerel 16 Yaş ve Altı, En İyi Bayan Sporcu ve En İyi 50 Yaş ve Üstü dallarında da ödüller verildi.

C KATEGORİSİ:

1.Dila Baloğlu-Malatya, 2.Barış Ertürk-Gaziantep, 3. Mehmet Can Baştemir-Gaziantep, 4. Ahmet Toygun Karslıgil-Kahramanmaraş, 5. Sermin Naz Aydemir-Mersin, 6. Nadiye Bereketoğlu- Hatay, 7. Esma Nur Çilekaya-Kahramanmaraş, 8. Arif Emre Abacı-Kahramanmaraş, 9.Mehmet Ertuğrul Kaya-Gaziantep, 10. Bahadır Berkay Uylukçu-Kahramanmaraş, 11.Daniyel Hepsağ-Adana, 12.Veysel Kuş-Kahramanmaraş, 13. Delfin Yunus-Mersin, 14. Elif Öter-Kahramanmaraş, 15. Ahmet Selim Paksoy-Kahramanmaraş

Bu kategoride de En İyi Yerel Sporcu, En İyi Bayan Sporcu ve En İyi 10 Yaş Sporcu dallarında da ödüller verildi.

 

D KATEGORİSİ:

1.Mert Ayper-Adana, 2.Çağan Tütüncüler-Gaziantep, 3.Elif Zeren Yıldız-Hatay, 4.Özgür Deniz Hasırcı-Hatay, 5.Efdal Gülbahar-Kahramanmaraş, 6.Yusuf Bastem-Kahramanmaraş, 7. Hüseyin bakımlı-Hatay, 8.Arda Çekilmez-Gaziantep, 9.Kayra Öztemiz-Gaziantep, 10.Kutay Sakmak-Gaziantep, 11. Betül Cemre İzi-Gaziantep, 12. Hatice Kübra Çilekaya-Kahramanmaraş, 13. Ahmet Selim Uygun-Gaziantep,14. Selahattin Taha Avcı-Gaziantep, 15.Şahin Ölçal-Gaziantep

 

Bu kategoride de En İyi Yerel Sporcu, En İyi Bayan Sporcu ve En İyi 7 Yaş Sporcu dallarında da ödüller verildi.

 

Diplomat Haber

Diplomat Haber

 Yorum Yaz    Tüm Yorumları Oku    Bu Yazıyı Arkadaşına Gönder
 OKUYUCU YORUMLARI





Henüz Yorum Eklenmemiştir !

 Son 10 Haber
FLAŞ! SPORCUMUZ YARI FİNALE ÇIKTI
GELECEĞİN SPORCULARI PİAZZA’DA VOLEYBOLLA TANIŞTI
KAHRAMANMARAŞLI ATICILARDAN BİR REKOR DAHA!
YAZ SPOR OKULLARI 10 TEMMUZ’DA AÇILIYOR
BEŞİKTAŞ’IN ŞAMPİYONLUK KUPASI KAHRAMANMARAŞ’A GELİYOR!
KAHRAMANMARAŞLI SPORCULAR AVRUPA’DAN İKİ MADALYA İLE DÖNDÜ
EFSANE TAKIM MARAŞGÜCÜ'NDEN BAŞKANA ZİYARET
KAHRAMANMARAŞ KARTAL YUVASI ŞÖLEN HAVASINDA AÇILDI
KSÜ ERKEK SALON FUTBOLU TAKIMI SÜPER LİGE YÜKSELDİ
33 FARKLI ÜLKEDEN GELEN ÖĞRENCİLER SAHADA TER DÖKTÜ
 

ANASAYFA | EKONOMİ | SİYASET | SPOR | BÜYÜKŞEHİR | ONİKİŞUBAT | DULKADİROĞLU | EĞİTİM | SAĞLIK | İŞ DÜNYASI | SİVİL TOPLUM | ASAYİŞ VE GÜVENLİK | ULUSAL HABERLER | KÜLTÜR&SANAT | GÜNCEL | İLÇE HABERLERİ | SOSYAL YAŞAM | KÜNYE | İLETİŞİM

Copyright ©2005 - 2011 Maraş Times Haber Portalı